2017 Processie Langdorp

TENHEMELOPNEMING VAN MARIA:PROCESSIE  LANGDORP SINT-PIETER , 
de dag waarop onze parochiegemeenschap sinds 9 jaar de processie inricht vanaf het kapelletje van de Donk naar onze Sint-Pieterskerk.Deze jaarlijkse gebeurtenis heeft een belangrijke zingevende functie, versterkt tevens het gemeenschapsgevoelen en de sociale betrokkenheid.Onze parochie koestert deze traditie en wil er blijvend mee doorgaan.Reeds lang, zeer lang geleden werd er jaarlijks in de meeste parochies een processie georganiseerd.Een boeiend gebeuren voor elke parochie.Een plechtige optocht waarbij parochianen en andere gelovigen in of buiten de kerk blijk geven van hun geloof en verering van Onze-Lieve-Vrouw van de Donk die wordt meegedragen samen met het Allerheiligste Sacrament onder het baldakijn.De processie vertrekt om 10.00 u. stipt aan het kapelletje van de DonkOp de rustplaats aan het kapelletje van de Sint-Pietersschool zal de priester de zegen geven met het Heilig Sacrament.  Daarna wordt de processie verder gezet tot in de kerk waar om 10.30 u. de plechtige eucharistieviering zal plaatsvinden. 
Kom mee opstappen achter het H. Sacrament en / of versier je huis, geniet van de devote sfeer, het bidden en zingen samen met het zangkoor alsook de muzikale ondersteuning van onze plaatselijke fanfare de Demervallei verhoogt de sfeer.Het wordt terug een echte traditie in onze Sint-Pietersparochie en een eerbetoon aan onze vrijwillige medewerkers die al die jaren hebben gewaakt en zorggedragen over het Donkkapelletje en hun Lieve Vrouw.
DINSDAG 15 AUGUSTUS : ONZE LIEVE VROUW TEN HEMELOPNEMING : ONZE JAARLIJKSE PROCESSIEOp dinsdag 15 augustus zouden we onze jaarlijkse processie houden, en wel voor de tiende maal.  Door de eiercrisis waren er onvoldoende lekkere eitjes die we naar de clarissen konden brengen.  Onze processie viel dus in het water, dit voor de eerste keer.  Tot het laatste moment werd de buienradar geraadpleegd, stilletjes hopend dat de regen tijdig zou stoppen.  Maar tevergeefs, het werd te laat om nog te vertrekken.  Er werd vlug voor een oplossing gezorgd om het beeld van Onze Lieve Vrouw van de Donk toch droog naar de kerk te brengen.   Ze werd in het midden van de kerk geplaatst en stipt om half 11 kon de eucharistieviering beginnen.   Het werd een mooie viering, iedereen bad en zong mee. Op het einde werd er door Jos nog een dankwoordje uitgesproken voor het goede dat zich afspeelt tussen de mensen.   Ook  langs deze weg willen we iedereen van harte bedanken voor alle hulp.  Dank u wel aan de medewerkers van het kapelletje van de Donk en het kapelletje voor de school om het weeral zo netjes te maken en vooral om het ook het ganse jaar te onderhouden.  Ook veel dank aan iedereen die een taak zou verrichten tijdens de processie, de fanfare, iedereen die iets zou dragen,... diegene die helpen om alles klaar te zetten, op te bouwen en terug af te breken, kortom, veel dank aan al die helpende handen.   Ook gaat onze dank uit naar onze misdienaars, het koor voor de mooie zang, onze organist Rik Pijpers en vooral naar onze priester Paul voor het verzorgen van de mooie viering.   En volgend jaar dragen we voldoende lekkere eitjes naar de clarissen.   Dan vieren we onze tiende editie  met een mooie lange processie, zonder regen en met veel zon !